نقد و بررسی قسمت پنجم فصل هشتم سریال بازی تاج و تخت Game of thrones


نام منتقد: امیر حسین مرادی مقدم

معرفی قسمت پنجم فصل هشتم Game of thrones:

پنجمین قسمت از فصل هشتم سریال محبوب و فانتزی بازی تاج و تخت یا Game of thrones به نام
the bells منتشر شد. با ما با نقد این اپیزود غیر منتظره همراه باشید.

بازیگران اصلی:

 • Peter Dinklage as Tyrion Lannister.
 • Nikolaj Coster-Waldau as Jaime Lannister.
 • Lena Headey as Cersei Lannister.
 • Emilia Clarke as Daenerys Targaryen.
 • Kit Harington as Jon Snow.
 • Sophie Turner as Sansa Stark.
 • Maisie Williams as Arya Stark.
 • Liam Cunningham as Davos Seaworth.

نمرات ما به این قسمت :

نمره فیلم برداری: 9

نمره داستان و فیلم نامه : 8

نمره شخصیت پردازی: 7

نمره تدوین: 9

نمره طراحی صحنه: 10

نمره طراحی لباس: 10

نمره بازی بازیگران: 9

نمره جلوه های ویژه: 9

نمره موسیقی و صداگذاری: 10

نمره کارگردانی: 8

میزان برآورده کردن انتظارات: 90%

درجه هایپ این قسمت : 90%

نمره کل سایت ما به این اثر:

88

بررسی قسمت پنجم فصل هشت Game of thrones

نقاط قوت اپیزود :

 • موفقیت سازندگان سریال در طراحی جنگی بی نظیر در شهر کینزلندینگ با جلوه های ویژه پر خرج و با کیفیت مخصوصا لحظات نمایش حملات دنریس با اژدهایش به شهر
 • طراحی صحنه و لباس بی نظیر که اتمسفر جنگ و خسارت شهر را به بهترین نحو ممکن به نمایش می گذارد و شمارا به عمق نبرد فاجعه بار شهر کینگزلندینگ می برد.
 • بی پروایی داستان درکشتن شخصیت ها و انجام اتفاقات غیر منتظره که تا به الان جای خالی ان در فصل هشتم و همچنین فصل هفتم سریال حس می شد ومدت هاست انتظارش را می کشیدیم.

نقاط ضعف اپیزود:

 • اتفاقات غیر منطقی مانند جان سالم به در بردن جیمی لنیستار در مبارزه با یورون گریجوی و سرحال ماندن او! که قطعا شاهد چنین چیزی در دنیای واقعی نخواهیم بود.
 • تغییرات ناگهانی در تصمیمات شخصیت ها که خود سریال مدت ها برای ان تصمیم ها وقت گذاشته بود مانند به سادگی منصرف شدن اریا از کشتن سرسی با اینکه با شخصیت پردازی او تناقض دارد

نظر منتقد:

اپیزود پنجم فصل هشتم سریال بازی تاج و تخت به شدت جذاب و پر از اتفاقات غیر منتظره و بحث برانگیز است. در این اپیزود ما شاهد حمله دنریس به شهر کینگزلندینگ هستیم که سازندگان سریال این جنگ و این یورش را به بهترین شکل به نمایش گذاشته اند و این پر رنگ ترین نکته مثبت اپیزود 5 است. اپیزودی که با جلوه های ویژه درخشان به خصوص وقتی از دور منظره به اتش کشیده شدن شهر کینگزلندینگ توسط اژدهای دنریس را به نمایش می گذارد شما را مجذوب خودش می کند و با داستانی بی پروا شخصیت های سریال را یکی پس از دیگری صلاخی می کند تا این حس ترس وهیجان را در مخاطب به وجود بیاورد که هیچکس در این اپیزود در امان نیست و احتمال کشته شدن شخصیت ممحبوبشان وجود دارد و همین مورد اشتیاق تماشاگر برای دیدن نتیجه جنگ را افزایش می دهد و در کل نکته این مثبت برای این قسمت به حساب می اید..

اما باید بگویم اپیزود پنجم فصل هشتم game of thrones بدون نقص هم نیست و هنوز در زمینه شخصیت پردازی ایرادات فراوانی دارد مانند تغییرات ناگهانی و بی منظق شخصیت ها و عوض شدن تصمیمات انها و همچنین اتفاقات غیر منطقی مانند جان سالم به در بردن شخصیت جیمی لنیستر از مبارزه با یورون گریجوی با وجود برداشتن جراحتی عمیق و دیالوگ های ضعیف و عجیب یورون گریجوی در هنگام مبارزه با او که قطعا این مبارزه نقطه ضعف سریال محسوب خواهد شد.

در کل اپیزود پنجم فصل هشتم سریال بازی تاج و تخت بسیار بهتر از اپیزود قبلی یعنی اپیزود چهارم است و این برتری و پیشرفت را می توان در تمامی بخش های اپیزود ( به خصوص روند کلی داستان و کارگردانی صحنه های مبارزه و همچنین هنرنمایی صحنه پایانی ) مشاهده کرد و از نظر من جز سه اپیزود برتر فصل هشتم ( در کنار اپیزود سوم و دوم) تا به اینجا است. تماشای این قسمت پر هیجان از سریال گیم اف ترونز را به تمامی دوست داران سریال های فانتزی و حماسی مخصوصا طرفدران سریال بازی تاج و تحت پیشنهاد می کنم.

شما عزیزان می توانید نقد قسمت های قبلی سریال game of thrones را در لینک زیر مشاهده کنید :

نقد قسمت اول فصل هشتم سریال بازی تاج و تخت

نقد قسمت دوم فصل هشتم سریال بازی تاج و تخت

نقد قسمت سوم فصل هشتم سریال بازی تاج و تخت

نقد قسمت چهارم فصل هشتم سریال بازی تاج و تخت

شما مخاطبان پارس کریتیک نیز می توانید نظرات خود را پیرامون قسمت پنجم فصل هشتم سریال بازی تاج و تخت با ما در میان بگذارید.نمره کاربران سایت : شما هم نمره خودتان را به این اثر ثبت کنید!
میانگین: 0]

2دیدگاه برای “نقد و بررسی قسمت پنجم فصل هشتم سریال بازی تاج و تخت Game of thrones

پاسخی بگذارید