نقد و بررسی اهنگ گوشت از بهرام نورایی

نام منتقد : امیر حسین مرادی مقدم

پس از 4 سال اهنگ جدید بهرام نورایی , خواننده نام اشنای موسیقی رپ ایران در 27 اردیبهشت ماه سال 1398 به نام گوشت منتشر شد. با ما با نقد این اثر جذاب همراه باشید.

نمرات ما به آهنگ گوشت بهرام نورایی:

توجه : نمرات از ده نمره می با شند.

نمره اهنگسازی و بیت: 9

نمره فلو و عملکرد آرتیست: 9

نمره متن آهنگ: 9.5

نمره میکس و مسترینگ یا تنظیم: 8.5

میزان براورده کردن انتظارات : 70%

نمره کل سایت ما به این آهنگ:

90

بررسی اهنگ گوشت بهرام :

نقاط قوت اهنگ :

  • متن عالی و مفهومی مانند اثار قبلی بهرام نورایی که مخاطب را به فکر وا می دارد
  • اهنگسازی مدرن و نوی اهنگ که بر خلاف اثار این روز ها از سبک سنتی پیروی نمی کند
  • تغییرات فلو در بخش های مختلف اهنگ که عملکرد خوب ارتیست را می رساند

نقاط ضعف اهنگ:

  • کوتاه بودن و محتوای کم اهنگ نسبت به تاخیر و سکوت 4 ساله بهرام
  • اهنگسازی و میکس و مسترینگ متوسط که در حد اثار قبلی بهرام به خصوص البوم اشتباه خوب نیست.

نظر منتقد:

اهنگ گوشت از بهرام نورایی یک اثر مدرن و نو است که با متنی مفهومی که به صورت ساده و روان بیان می شود مخاطب را به تفکر در باره جایگاهش در جامعه و بیرون رفتن از حصار اتاق و انزوا دعوت می کند و از او می خواهد به کم قانع نباشد و کمال گرایی را در مخاطب پرورش می دهد وعده معتقدند اهنگ گوشت دقیقا ادامه ی البوم اشتباه خوب است و به طور خاصی قصد دارد تغییرات شخصیتی بهرام نورایی در این 4 سال را به گوش مخاطبی برساند! عده ای هم پایان متفاوت ترک را همانند ترک های اشتباه خوب متصل به یک اهنگ دیگر یا البوم دیگری از بهرام می داننددکه احتمال دارد در اینده ای نزدیک منتشر شود! در کل از نظر متن قطعا اهنگ گوشت مانند دیگر اثار بهرام از سطح خوبی بر خوردار است اما اهنگ گوشت جایی مارا نا امید می کند که بحث درباره سکوت بهرام نورایی و انتظار و توقعات طرفداران باشد. مخاطبین رپ و به خصوص طرفداران بهرام نورایی (که خودم نیز یکی از انان هستم و جزو کسانی بودم که از البوم 24 ساعت با بهرام آشنا شدم ) 4 سال برای شنیدن اثری جید از این هنرمند صبر کرده اند و به نظر بنده و بسیاری از مخاطبین 4 دقیقه اهنگ برای این مقدار صبر و دوری کافی نیست مگر اینکه بهرام قصد انتشار البوم یا تک اهنگ های دیگری را در اینده نزدیک داشته باشد که در این صورت این مورد قابل توجیه است.

اهنگ گوشت با اینکه از نظر اهنگسازی و میکس مسترینگ چیزی کم ندارد ودارای افکت های گوناگون در سرتاسر اهنگ است و همچنین از نظر تکنیکی عالی است ولی در مقایسه با اثار قبلی بهرام به خصوص البوم اشتباه خوب با اهنگسازی بی نظیر مهدیار اقاجانی حرف خاصی برای گفتن ندارد اما باید به بهرام برای جوان گرایی و استفاده از استعداد های جدید رپ ایران و تاسیس لیبل پیله تبریک گفت و این عمل اورا ستایش کرد زیرا نشان می دهد او اهداف بزرگی برای اینده حرفه ای خود در زمینه موسیقی و پرورش استعداد های نو مانند پیمان که اهنگساز اهنگ گوشت بود دارد.

در کل شنیدن اهنگ گوشت بهرام نورایی را به همه طرفدران رپ ان هم نه فقط برای یک بار بلکه چندین بار (جهت درک بهتر مفهوم ) پیشنهاد می کنم و خواهشمندم زود درباره اثار مفهومی و مدرن قضاوت نکنید و با صبر کردن هدف هنرمند را بهتر درک کنید.

برای شنیدن اهنگ گوشت به صورت قانونی می توانید از طریق سایت رسمی لیبل پیله اقدام به خرید اهنگ کنید یا رایگان از طریق صفحات بهرام در اسپاتیفای و ساندکلاد اهنگ را گوی کنید.

شما هم می توانید نظر خودرا پیرامون این نقد یا اهنگ گوشت بهرام با ما در بخش نظرات سایت در میان بگذارید.

برای مطالعه نقد موزیک های دیگر می توانید به
بخش موزیک سایت ما سر بزنیذ.

نمره کاربران سایت : شما هم نمره خودتان را به این اثر ثبت کنید!
میانگین: 4.4]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *