نقد و بررسی تخصصی فیلم متری شیش نیمنام منتقد: امیر حسین مرادی مقدم

معرفی فیلم میترسی شیش و نیم:

فیلم سینمایی متری شیش و نیم دومین ساخته سینمایی سعید روستایی با نقش افرینی نوید محمد زاده , فرهاد اصلانی و پریناز ایزد یار است. با ما با نقد این فیلم سینمایی جذاب همراه باشید.

بازیگران فیلم متری شیش و نیم

نوید محمد زاده , پیمان معادی , پریناز ایزد یارو فرهاد اصلانی

نویسنده و کارگردان : سعید روستایی

نمرات ما به فیلم متری شیش و نیم :

نمره فیلم برداری: 8

نمره داستان و فیلم نامه :8.5

نمره شخصیت پردازی: 9

نمره تدوین: 9

نمره طراحی صحنه ومحیط : 8

نمره طراحی لباس: 8

نمره بازی بازیگران: 10

نمره جلوه های ویژه: _

نمره موسیقی و صداگذاری: 7.5

نمره کارگردانی: 8.5

درصد براورده کردن انتظارات: 90%

نمره کل وبسایت ما به این اثر :

85

نقد فیلم متری شیش و نیم

نقاط قوت فیلم:

  • بازی فوق العاده بازیگران فیلم مخصوصا نوید محمد زاده در نقش ناصر خاکزاد و پیمان معادی که در بسیاری از صحنه ها با بازی بی نظیر خود بیننده را به وجود می اوردند
  • پردازش عالی شخصیت های فیلم و داستان جذاب و گیرا که کشش مناسبی دارد
  • دیالوگ های مفهومی که به درستی با دقت نوشته شده اند
  • به نمایش گذاشتن صحیح و بی پرده برخی معضلات اجتماعی

نقاط ضعف فیلم :

  • استفاده کم از موسیقی متن فیلم به طوری که ممکن است بخش مهمی از فیلم بدون موسیقی باقی بماند

نظر منتقد:

فیلم متری شیش و نیم یک فیلم با کیفیت و جذاب است که در این اوضاع اشفته فیلم های بی کیفیت سینمای این روز های ایران می تواند کورسوی امیدی برای سینمای ما باشد و از همه مهمتر استعداد هایی مانند سعید روستایی در زمینه کارگردانی و نوید محمد زاده در زمینه بازیگری که هردو به نوبه ی خود خوش درخشیدند و مارا به اینده سینمای ایران امیدوار می کنند وباید بگویم از این خوشحال هستم که فیلم فروش کم نظیری داشته است. فیلم متری شیش و نیم نقص های فنی کوچکی دارد که باتوجه به حجم فراوان سانسور هایی که به فیلم تحمیل شده قابل چشم پوشی است و می توان از انها به خاطر داستان گیرا و کشش دار فیلم و همچنین بازی جذاب بازیگران گذشت. اگر به اندازه ای که به بقیه عناصر فیلم اهمیت داده شده بود به موسیقی های فیلم هم اهمیت داده می شد و از انها استفاده بیشتری می شد قطعا شاهد فیلم بی نقص تری بودیم.

فیلم نامه فیلم منسجم است و پراکندگی چندانی ندارد و مثل بسیاری فیلم های این روزهای سینمای ایران از این شاخه به ان شاخه نمی پرد و هر قصه ریزی را نا تمام باقی نمی گذارد بلکه هر اتفاقی که در فیلم شاهد ان هستیم فکر شده است و بعدا متنهی به ماجرایی خاص می شود و به خوبی از انها در جدال بین شخصیت های فیلم استفاده می شود که در این مورد باید مهارت خاص سعید روستایی را مورد تمجید قرار دارد. در کل اگر از مخاطبین حرفه ای سینما هستید و می خواهید یک فیلم خوب ببینید به شما پیشنهاد می کنم پول خود را برای فیلم های کمدی ضعیف سینما هدر ندهید و وقتتان را پای فیلم متری شیش و نیم بگذارید.

شما عزیزان می توانید با ورود به بخش فیلم و سریال سایت ما نقد دیگر فیلم های روز سینمای جهان را مطالعه کنید و همچنین در بخش نظرات نظر خودرا پیرامون فیلم متری شیش و نیم با ما در میان بگذارید.نمره کاربران سایت : شما هم نمره خودتان را به این اثر ثبت کنید!
میانگین: 0]

یک دیدگاه برای “نقد و بررسی تخصصی فیلم متری شیش نیم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *