نقد و بررسی تخصصی بازی ولفنشتاین 2 – Wolfenstein 2 : the new colossus

منتقد : امیر حسین مرادی مقدم

معرفی بازی Wolfenstein 2 : the new colossus

بازی Wolfenstein 2 : the new colossus یا ولفشنتاین 2 نسخه جدید از سری بازی های اکشن شوتر اول شخص ولفنشتاین است که توسط استودیو machine games ساخته و توسط شرکت bethesda در سال 2017 منتشر شده است. با ما با نقد این بازی چالش برانگیز همراه باشید.

نمرات ما به بازی Wolfenstein 2 : the new colossus

نمره گرافیک فنی: 8

نمره گرافیک هنری : 9

نمره بهینه سازی و روان بودن : 9

نمره کل بخش گرافیک : 8.7

نمره شخصیت پردازی : 8.5

نمره روند داستان : 8.5

نمره میزان محتوای داستانی : 7

نمره کل بخش داستان : 8

نمره جذابیت و تنوع گیم پلی : 9

نمره بخش انلاین یا چند نفره : _

نمره طراحی مراحل : 9

نمره عدم وجود باگ : 8.5

نمره میزان محتوای گیم پلی : 8 (کوتاه)

نمره کل بخش گیم پلی : 8.6

نمره صداگذاری و دوبلاژ : 9

نمره موسیقی : 10

نمره کل بخش صدا : 9.5

میزان براورده کردن انتظارات : 80%

نمره کل وبسایت پارس کریتیک به این بازی :

87

بررسی بازی ولفنشتاین 2

نقاط قوت بازی :

  • گان پلی جذاب و هیجان انگیز و گیم پلی چالشی و نفس گیر بازی
  • موسیقی های جذاب که اکشن بازی و مبارزات انرا چند برابر می کنند
  • کات سین های سینمایی که بسیار جالب دیالوگ نویسی شده اند
  • صداگذاری و دوبلاژ عالی شخصیت ها

نقاط ضعف بازی :

  • کوتاه بودن داستان و مراحل داستانی بازی که به هیچ عنوان برای یک بازی نسل هشتمی کافی نمی باشد
  • باگ های متعدد در نسخه pc مخصوصا در بخش صداگذاری کات سین ها
  • بخش پیدا کردن ایتم های مخصوص دربازی جذابیتی ندارد و بازیکن تمایلی به انها پیدا نمی کند
  • سیستم ارتقا و شخصی سازی ضعیف اسحه ها که اگر جور دیگری به ان پرداخته می شد قطعا جذابیتی بیشتری داشت

نظر منتقد :

بازی Wolfenstein 2 : the new colossus یک بازی اول شخص شوتر کلاسیک می باشد که با گیم پلی مهیج خود هر شوتر بازی را به خود جذب می کند و با موسیقی های جذاب و اکشن خود شما را به دل نبرد با نازی ها می برد و باعث می شود از بازی بسیار لذت ببرید اما تا به خودتان می ایید متوجه می شوید که بخش داستانی بازی تمام شده است و شما حالا باید ماموریت های فرعی بازی که شامل کشتن فرماندهان نازی هاست را انجام بدهید! که رسما همان تکرار محیط های قبلی است که قبلا در طول داستان به ان سفر کرده اید! بازی از نظر محتوا بسیار ضعیف است و انتظارات را براورده نمی کند همچنین از نظر داستانی نیز از نظر بنده به پای نسخه قبلی یعنی بازی Wolfenstein : the new order نمی رسد ولی در مقایسه با دیگر بازی های شوتر منتشر شده در نسل هشتم مخصوصا سری بتلفیلد و ندای وظیفه در سطح عالی قرار دارد و یک سروگردن از بقیه بازی های تیراندازی بالاتر است. داستان بازی زمان خیالی را نماش می دهد که المان نازی موفق شده امریکا را فتح کند و مانند نسخه های قبلی درباره شخصیت ویلیام بی جی بلازکوویچ است که به همراه گروهی از انقلابیون قصد ازاد سازی امریکا و مبارزه با ارتش نازی ها را دارد. اینبار شخصیت منفی بازی یک فرمانده نازی زن است که رفتاری دیوانه وار دارد. همسر ویلیام نیز باردار است و در کل شاهد داستان قابل قبولی هستیم.

همچنین نسخه pc بازی هم دارای باگ های متعدد (مخصوصا در بخش کات سین های بازی) است که واقعا گیمر های نسخه pc را ازار می دهد. از نظرگرافیکی هم بازی در سطح قابل قبولی قرار دارد اما بازم نمی تواند با عناوین دیگر شوتر مثلا بتلفیلد 1 که حتی قبل از ولفشتاین منتشر شده است رقابت کند! اما از نظر گرافیک هنری و طراحی محیط در سطح خوبی قرار دارد و تقریبا محیط پر جزییاتی را رد بازی شاهد هستیم.

در کل بازی ولفنشتاین 2 با گیم پلی بسیار خوب , موسیقی های عالی و داستان قبل قبولش که این روز ها در بازی های شوتر اصلا یافت نمی شود یکی از برترین شوتر های نسل هشتم است که گیم پلی بسیار بسیار بی رحم و دیوانه واری دارد و این زمانی حس می شود که بخواهید با درجات سختی بالاتر مراحل بازی را طی کنید. رسما از شرکت بتسدا به خاطر حمایت از بازی های تک نفره تشکر می کنم و به شما هم تجربه بازی ولفنشتاین 2 را به عنوان یک شوتر کلاسیک خشونت بار پیشنهاد می کنم.

شما عزیزان می توانید با رفتن به بخش بازی سایت ما نقد های دیگر ما از بازی های مختلف را نیز مطالعه کنید و همچنین اگر مایل هستید نظرات خودرا پیرامون بازی Wolfenstein 2 : the new colossus در بخش نظرات سایت با ما به اشتراک بگذارید.

نمره کاربران سایت : شما هم نمره خودتان را به این اثر ثبت کنید!
میانگین: 0]

3دیدگاه برای “نقد و بررسی تخصصی بازی ولفنشتاین 2 – Wolfenstein 2 : the new colossus

پاسخی بگذارید