نقد و بررسی فیلم بامبل بی bumblebee

نام منتقد: امیر حسین مرادی مقدم

معرفی فیلم بامبل بی

فیلم سینمایی بامبلبی یا bumblebee به کارگردانی تراویس نایت یک اسپین اف موفق از مجموعه تبدیل شوندگان transformers می باشد که در سال ۲۰۱۹ منتشر شد‌. با ما با نقد این فیلم امیدوار کننده همراه باشید

نمرات ما به فیلم بامبل بی Bumblebee :

توجه : نمرات از ده نمره و نمره کل میانگین انها می باشد.

نمره فیلم برداری: 9

نمره جذابیت فیلم : 7

نمره داستان و فیلم نامه : 7

نمره شخصیت پردازی داستان: 7

نمره دیالئگ های فیلم : 7

نمره تدوین فیلم: 9

نمره طراحی صحنه ومحیط , نمره طراحی لباس: : 8.5

نمره کارگردانی فیلم : 8

نمره بازی بازیگران فیلم: 8

نمره جلوه های ویژه فیلم : 9

درصد براورده کردن انتظارات: 90%

آیا فیلم بامبل بی ارزش تماشا کردن را دارد؟ بله قطعا می تواند شما را را برای ساعتی به درستی سرگرم کند

نمره کل وبسایت ما به این اثر :

79

نقد فیلم بامبلبی

نقاط قوت فیلم بامبلبی

● رابطه ی عالی بین دو شخصیت اصلی فیلم یعنی چارلی و بامبلبی که به خوبی کار شده است

● کارگردانی مناسب و درست و اصولی تراویس نایت

● فیلمنامه بهتر و مناسب تر نسبت به بقیه مجموعه فیلم های تبدیل شوندگان

● بازی خوب بازیگران فیلم مخصوصا بازیگر نقش چارلی

نقاط ضعف فیلم بامبلبی

● فیلمنانه فارغ از خلاقیت و کپی شده از فیلم E.T استیون اسپیلبرگ

● نقش کم رنگ و نا موفق جان سنا

نظر منتقد

سری فیلم های ترنسفورمرز یا تبدیل شوندگان جز فیلم های علمی تخیلی عام پسند سینما محسوب می شوند که در جذب مخاطب موفق بودند ولی در جذب نظر منتقدین کاملا ناموفق بودند و ایرادات بسیار زیادی در بخش داستانی داشتند اما! اما بامبلبی کاملا متفاوت و تا حدودی برعکس است تا جایی که در جذب عام کمی نا موفق و در جذب منتقدین موفق تر است. با اینکه فیلم نامه ان و موضوع اصلی داستان شباهت انکار ناپذیری به فیلم E.T دارد اما با وجود رنگ و لعاب دادن به ان و اضافه شدن صحنه های اکشن پرخرج کمی پویا تر و عام پسند تر به نظر می رسد.

رابطه دو شخصیت اصلی فیلم زیبا و عمیق است و رابطه یک دختر تنها و یک ربات که به زمین امده را به تصویر می کشد که هر دو از تنهایی رنج می برند و حالا می توانند یکدیگر را درک کنند و باهم علیه کسانی که قصد نابودی بامبلبی را دارند مبارزه کنند.

فیلم بامبلبی از نظر کارگردانی صحنه های اکشن بسیار پیشرفت کرده و با اینکه تعداد کمتری صحنه اکشن نسبت به نسخه های قبلی تبدیل شوندگان دارد اما از نظر کیفیت بسیار بالاتر است و ان شلوغی عجیب را ندارد.

بازیگر جان سنا صرفا برای افزایش فروش فیلم در ان به کار گرفته شده است و نقش تاثیر گذاری و مطلبوی که بتواند در ان بدرخشد ندارد اما بازیگر نقش چارلی به خوبی بر روی تماشاگر تاثیر می گذارد.

در کل باید بگویم فیلم بامبلبی بسیار بهتر از تمامب نسخه های مجموعه تبدیل شوندگان است و یک پیشرفت خوب به حساب می اید که کیفیت بالایی در مقایسه با دیگر اثار علمی تخیلی روز سینما دارد پس تماشای این فیلم را به تمامی طرفداران ژانر اکشن علمی تخیلی به خصوص کسانی از سری تبدیل شوندگان یا ترنسفورمرز نا امید شده اند پیشنهاد میکنم و امیدوارم نسخه های بعدی این مجموعه مثل بامبلبی کیفیت مطلبوبی داشته باشند.

شما مخاطبان می توانید بارفتن به بخش فیلم و سریال سایت ما نقد دیگر فیلم های روز سینمای جهان را مطالعه کنید و همچنین در بخش نظرات نظر خودرا درباره فیلم بامبلبی Bumblebee با ما در میان بگذارید.

نمره کاربران سایت : شما هم نمره خودتان را به این اثر ثبت کنید!
میانگین: 3]

پاسخی بگذارید