نقد و بررسی تخصصی avengers endgame + دانلود

نام منتقد: امیر حسین مرادی مقدم

معرفی فیلم avengers endgame

بالاخره avengers endgame پایان فاز سوم دنیای سینمایی مارول را به نمایش گذاشت تا بتوانیم سرنوشت جنگ بی نهایت را نظاره گر باشیم. با ما با نقد و بررسی تخصصی پر فروش ترین فیلم تاریخ سینمای جهان همراه باشید

کارگردان : Anthony Russo, Joe Russo

نویسنده Christopher Markus, Stephen McFeelynull

نمرات ما به فیلم avengers endgame :

توجه : نمرات از ده نمره و نمره کل میانگین انها می باشد.

نمره فیلم برداری: 9

نمره داستان و فیلم نامه : 7

نمره شخصیت پردازی داستان فیلم: 7.5

نمره دیالوگ های فیلم : 7

نمره تدوین فیلم: 8

نمره طراحی صحنه ومحیط :7

نمره طراحی لباس: 8

نمره موسیقی و صداگذاری: 8

نمره کارگردانی فیلم : 7

نمره بازی بازیگران فیلم: 8

نمره جلوه های ویژه فیلم : 9

درصد براورده کردن انتظارات: 75%

آیا فیلم avengers endgame ارزش تماشا کردن را دارد؟ بله قطعا می تواند برای 3 ساعت شما را سرگرم کند

نمره کل وبسایت ما به این اثر :

77

نقد فیلم avengers endgame

(بدون اسپویل)

نقاط قوت فیلم

  • جلوه های ویژه بی نظیر و با کیفیت
  • فیلمبرداری عالی صحنه های اکشن و مبارزات فیلم
  • شخصیت پردازی پخته تر, عمیق تر و بهتر اعضای گروه اونجرز نسبت به نسخه های قبلی سری فیلم های اونجرز
  • بازی قابل ستایش رابرت داونی جونیورز در نقش مرد اهننی (تونی استارک) و بازی قابل قبول اکثر بازیگران اصلی فیلم

نقاط ضعف فیلم

  • کند بودن روند پیشروی داستان به خصوص در دوساعت اول فیلم که اتفاق خاصی در ان نمی افتد
  • نبرد پایانی کمی بیش از اندازه شلوغ است و به اندازه کافی وقت به هم ی شخصیت خا برای خودنمایی نمی دهد
  • شخصیت پردازی شخصیت تانوس که در نسخه قبلی به عنوان یکی از نکات قوت فیلم به شمار می رفت در حد اندازه نسخه قبلی (جنگ بی نهایت ) میست و شبیه به شخصیت های منفی کلاسیک سینما شده است.

نظر منتقد

فیلم avengers endgame قطعا پایانی مناسب برای فاز سوم دنیای سینمایی مارول است که بسیاری از شخصیت ها را از گردونه داستان حذف می کند و به داستان جذابی که در نسخه جنگ بی نهایت اغاز شده بود پایان می دهد. اما اگر بخواهیم نسخه جنگ بی نهایت را با اند گیم مقایسه کنیم در حقیقت فیلم اونجرز اند گیم دارای نقص های بسیار زیادی است که اکثر انها قابل چشم پوشی نیستند. نبرد های فیلم ان جذابیت سابق را ندارد و با کمی اغراق بیشتری پیش می روند از طرفی شخصیت پردازی شخصیت تانوس نیز ان عمق و پختگی سابق را ندارد اما اینبار سازندگان اهمیت بیشتری به شخصیت پردازی و بعد درام قهرمانان گروه اونجرز داده اند و سعی داشتند با صحنه های احساسی و درام احساسات مخاطب را برانگیزند که تقریبا هم موفق شده بودند.

فیلم زمان 3 ساعته را برای به تصویر کشیدن پایان بازی دارد اما از این زمان 2 ساعت اولیه ان به کندی و بدون اتفاق خاصی تنها با فلش بک به اتفاقات گذشته پیش می رود که گاها حوصله مخاطب را می تواند سر ببرد! شخصا لذت اصلی را در ساعت پایانی فیلم بردم که انگار فیلم به نقطه ای رسید که منتظرش بود و مخاطبان نیز انتظارش را می کشیدند. همان چیزی که دقیقا در جنگ بی نهایت در تمام مدت فیلم شاهدهش بودیم! یعنی نبرد هدفمند و متقابل بین نیروهای اونجرز و تانوس!

ایده سفر در زمان که برای بازگرداندن نیمی از هستی به حیات در اونجرز اند گیم استفاده شده بود ایده مناسبی و قابل پیشبینی بوده است اما نحوه پرداختن به ان و رسیدن به توانایی سفر در زمان کمی عجیب و سریع و بدون پرداختن کافی انجام می شود طوری که این عمل را از واقعیت دور می کند و به فانتزی بیشتر شبیه می کند.

در نهایت باید بگویم اگر بخواهیم فیلم اونجرز اند گیم را بقیه اثار ابرقهرمانی سینما مقایسه کنیم قطعا یک سر و گردن از تمامی اثارابرقهرمانی اخیر سینما بالاتر است اما اگر بخواهیم با اونجرز پایان بازی مقایسه اش کنیم در بسیاری از بخش های مهم مثل داستان نمی تواند ان اونجرزی باشد که انتظارش را می کشیدیم! در کل تماشای انتقام جویان : پایان بازی را به تمامی طرفداران دنیای سینمایی مارول و مخاطبین فیلم های ابرقهرمانانه پیشنهاد می کنم.

لینک دانلود فیلم avengers endgame:

https://www.aparat.com/v/Vzv0T

شما مخاطبان سایت پارس کریتیک می توانید با رفتن به بخش فیلم و سریال سایت ما نقد دیگر فیلم ها و سریال های روز سینمای جهان را مشاهده کنید و همچنین در بخش نظرات همین پست نظر خود را درباره فیلم اونجرز اند گیم یا انتقام جویان : پایان بازی را با ما در میان بگذارید.

نمره کاربران سایت : شما هم نمره خودتان را به این اثر ثبت کنید!
میانگین: 4]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *