نقد و بررسی اهنگ کجایی دادا از شایع و امیر خلوت

نام منتقد : امیر حسین مرادی مقدم

ترک کجایی دادا از البوم فرکانس از کمپانی خط اثر مشترک محمد رضا شایع و امیر خلوت می باشد. با ما با بررسی این اهنگ جذاب همراه باشید.

آرتیست ها : امیر خلوت و شایع

آهنگساز : محمد رضاییان

نمرات ما به آهنگ کجایی دادا:

توجه : نمرات از ده نمره می با شند و نمره کل میانگین نمرات بالاست.

نمره اهنگسازی و بیت: 7

نمره فلو و عملکرد آرتیست ها : 8.5

نمره متن آهنگ : 9

نمره میکس و مسترینگ یا تنظیم اهنگ: 9

میزان براورده کردن انتظارات : 80%

نمره کل سایت ما به این آهنگ:

83

بهترین عملکرد : امیر خلوت (به علت تکنیک قوی تر)

بررسی اهنگ کجایی دادا:

نقاط قوت اهنگ :

  • عملکرد خوب و تکنیک قوی هر دو هنرمند مخصوصا امیر خلوت.
  • موضوع مهم و جالب توجه اهنگ که طعنه به هنرمندان یا رپر هایی است که ایران را ترک کرده اند.
  • میکس و مسترینگ مناسب و استاندارد.

نقاط ضعف اهنگ:

  • بیت اهنگ بعد از مدتی (مخصوصا نیمه دوم) تکراری می شود و ان جذابیت بالای نیمه اول را برای شنونده ندارد.

نظر منتقد:

اولین فیت دو هنرمند نسل دو و نسل سه رپ فارسی یعنی امیر خلوت و محمد رضا شایع به لطف کمپانی خط در البوم فرکانس با نام کجایی دادا منتشر شد . موضوع اصلی این اهنگ در حقیقت طعنه به رپر هایی است که ایران را ترک کرده اند و انتقاد از وضعیت جدید موسیقی و خوانندگان بی کیفیت جدید است . به شخصه به نظرم متن اهنگ نسبت به دیگر ترک های البوم فرکانس کیفیت بالا تری دارد و همینکه هدف خاصی را دنبال می کند می تواند ارزشمند باشد. عملکرد تکنیکی هر دو ارتیست عالی است اما امیر خلوت در این مورد یک سروگردن بالاتر عمل می کند و شایع تقریبا مانند دیگر اثار قبلی خود می خواند و فلو های تکراری و مشابه دارد.

اهنگسازی اهنگ با اینکه جذاب و گنگ است اما پس از مدتی به دلیل ریتم تکراری , خسته کننده می شود و ان جذابیت نیمه اول اهنگ را از دست می دهد اما به هر حال شاهد میکس و مسترینگ مناسبی هستیم که به خوبی روی ان کار شده است.

از میان 3 ورس اصلی اهنگ به شخصه ورس امیر خلوت را از نظر متن و تکنیک برتر از دیگر ورس ها می دانم و به نظرم ورس سوم یا ورس مشترک هر دو هنرمند نسبت به ورس های مشابه در دیگر اهنگ های البوم فرکانس ضعیف تر بود.

در کل شنیدن ترک قوی و جذاب کجایی دادا را نه تنها به تمامی طرفداران این دو رپرمحبوب بلکه به تمامی طرفداران رپ فارسی پیشنهاد می کنم زیرا موضوع اهنگ کل رپ فارسی را به چالش می کشد و مسئله مهمی را بررسی می کند و به نظر من انتخاب این دو هنرمند برای فیت در این ترک مانند بقیه انتخاب های کمپانی خط به شدت عالی و فکر شده بود وباید برای این انتخاب درست به انها تبریک گفت.

شما دنبال کنندگان گرامی سایت پارس کریتیک برای مطالعه نقد و بررسی موزیک های دیگر می توانید به
بخش موزیک سایت پارس کریتیک سر بزنید یا نظرخود را درباره اهنگ کجایی داد از البوم فرکانس کمپانی خط با ما زیر همین پست به اشتراک بگذارید.

یک دیدگاه برای “نقد و بررسی اهنگ کجایی دادا از شایع و امیر خلوت

پاسخی بگذارید