نقد و بررسی آهنگ نغمه علی سورنا

نام منتقد : امیر حسین مرادی مقدم

اهنگ نغمه سومین ترک منتشر شده از بین سه ترک جدید علی سورنا در شهریور ماه سال98 است. با ما با بررسی این اهنگ همراه باشید.

آرتیست: علی سورنا

آهنگساز : شمرونی (سمپل)

میکس و مسترینگ : علی سورنا

نمرات ما به آهنگ نغمه علی سورنا:

توجه : نمرات از ده نمره می با شند و نمره کل میانگین نمرات بالاست.

نمره اهنگسازی و بیت: 8.5

نمره فلو و عملکرد آرتیست : 8

نمره متن آهنگ : 9

نمره میکس و مسترینگ یا تنظیم اهنگ: 8.5

میزان براورده کردن انتظارات : 75%

نمره کل سایت ما به این آهنگ:

85

بررسی اهنگ نغمه از علی سورنا :

نقاط قوت اهنگ نغمه :

  • بیت سنگین و اتمسفریک که فضای دارک جذابی دارد
  • عملکرد بهتر آرتیست (علی سورنا) نسبت به 2 ترک قبلی مخصوصا در بخش تکنیک
  • میکس مسترینگ مناسب

نقاط ضعف اهنگ نغمه:

  • متاسفانه هنوز هم استایل خواندن علی سورنا مشابه اهنگ های گذشته اوست

نظر منتقد:

بعد از 2 ترک مهران و نفس که هر دو ترک های خوب ولی نه در حد اثار قبلی علی سورنا بودند انتظار این را می کشیدم که ترک نغمه بتواند بالاخره ما را راضی کند که همینطور هم شد. نغمه یسیار شبیه اثار قدیمی علی سورناست , با همان تم تاریک و ترسناک و با تشبیهات عوامل طبیعت و استعاره های فراوان که منظورشان همین جامعه انسانی ماست. ترک نغمه تنها ترکی از بین 3 ترک تابستانی علی سورناست که اهنگسازی ان بر عهده خود علی سورنا نمی باشد و به نظرم بهترین اهنگسازی را هم بین این سه ترک داراست.بیت اهنگ با اینکه بی نقص نیست ولی در کل راضی کننده است و قطعا مخاطبان و طرفداران قدیمی علی سورنا را جذب می کند.

عملکرد علی سورنا یکی دیگر از عواملی بود که انتقاد های زیادی در نقد و بررسی 2 ترک قبلی علی سورنا به انها کردم اما در این اهنگ عملکرد کلی سورنا با اینکه هنوز هم مقداری مشابه اثار قبلی است بازهم از نظر تکنیکی بهتر از 2 ترک قبلی است و شاهد تنوع و تغییر فلوی بیشتری به خصوص در پایان ورس ها هستیم.

در کل ترک نغمه ما را به عملکرد جدید علی سورنا امیدوار کرد و توانست تقریبا رضایت اینجانب را جلب کند و همچنین از سایت ما نمره قابل قبولی را بگیرد. تهیه اورجینال این ترک را به تمامی طرفداران علی سورنا و مخاطبان رپ فارسی پیشنهاد می کنیم.

شما دنبال کنندگان عزیز سایت پارس کریتیک برای مطالعه نقد و بررسی اهنگ های دیگر می توانید به
بخش موزیک سایت پارس کریتیک سر بزنید و همچنین با رفتن به صفحه مخصوص علی سورنا در سایت ما می توانید نقد دیگر اثارز این هنرمند را مطالعه کنید و در صوزت تمایل نظرخود را درباره اهنگ نغمه علی سورنا با ما زیر همین پست به اشتراک بگذارید.

نمره کاربران سایت : شما هم نمره خودتان را به این اثر ثبت کنید!
میانگین: 4.4]

پاسخی بگذارید