نقد و بررسی فیلم مرد عنکبوتی : دور از خانه

معرفی فیلم مرد عنکبوتی : دور از خانه

فیلم سینمایی مرد عنکبوتی : دور از خانه یا Spiderman : far from home اثر مشترک کمپانی سونی و مارول است که در سال 2019 منتشر شد. با ما با بررسی این فیلم ابرقهرمانی همراه باشید.

کارگردان فیلم : Jon Watts

نویسنده فیلم : Steve Ditko 

بازیگران فیلم :                                                     

Tom Holland … Peter Parker

Samuel L. Jackson … Nick Fury

Jake Gyllenhaal … Quentin Beck / Mysterio

Zendaya … MJ

نمرات ما به فیلم مردعنکبوتی دور از خانه :

توجه : نمرات از ده نمره و نمره کل میانگین انها می باشد.

نمره جذابیت فیلم : 7

نمره فیلمبرداری : 8

نمره داستان و فیلم نامه : 6

نمره شخصیت پردازی داستان فیلم: 6.5

نمره دیالوگ های فیلم : 6

نمره تدوین فیلم: 8

نمره طراحی صحنه ومحیط : 8.5

نمره طراحی لباس فیلم: 8.5

نمره موسیقی و صداگذاری و دوبلاژ: 8

نمره کارگردانی فیلم : 7

نمره بازی بازیگران فیلم: 7.5

نمره جلوه های بصری و گرافیکی : 8.5

درصد براورده کردن انتظارات: 65%

آیا فیلم spiderman : far from home ارزش تماشا کردن را دارد؟ بله می تواند برای مدتی کوتاه شما را فقط سرگرم کند!

نمره کل وبسایت ما به این اثر :

74

نقد فیلم مرد عنکبوتی : دور از خانه

نقاط قوت فیلم

  • لحظات طنز و کامیک بوکی فیلم که مخاطب را جذب می کنید
  • اتفاقات غافل گیر کننده فیلم
  • بازی قابل قبول بازیگران فیلم

نقاط ضعف فیلم

  • شخصیت پردازی ضعیف شخصیت های فیلم
  • داستان سطحی و وجود ایرادات زیاد و غیر منطقی در فیلمنامه

نظر منتقد :

فیلم اسپایدرمن : دور از خانه یک اثرکاملا تینیجری است که داستان سطحی ولی تا حدودی جذاب را روایت می کند , داستانی که ادامه ی اتفافات فیلم اونجرز: پایان بازی می باشد. داستان غافلگیری های مختلفی دارد اما متاسفانه از ایرادات غیر منطقی بی شماری رنج می برد! شخصیت های فیلم ناگهان از نا کجا اباد ظاهر می شوند و با یک چشم به هم زدن از نقطه ای به نقط دیگر منتقل می شوند و ریتم داستان تند است و نمی تواند خوب خود را ادا کند! انگار نویسندگان فیلمنامه فقط قصد داشتند یک داستان را روایت کنند و به منطق ان توجهی نکرده اند! این ضعف در شخصیت پردازی هم بیداد می کند! شخصیت پردازی شخصیت ها به خصوص شخصیت منفی فیلم کاملا سطحی است و هیچ پیچیدگی و دگرگونی خاصی ندارد که بتواند ما را جذب کند یا حداقل ارتباط مارا با شخصیت تقویت کند. شخصیت منفی فیلم هدف پوچی دارد و انقدر جذاب نیست که بتوان روی ان حساب کرد ] این شخصیت که تا الان خبری از او نبود از نا کجا اباد ظاهر می شود و داستان سعی می کند اورا به گذشته متصل کند که در این امر هم کاملا نا موفق است زیرا مخاطب این شخصیت و هیچ رد و اثری از او را در گذشته ندیده و طبیعتا ارتباطی هم با گذشته او برقرار نمی کند درباره مزحک بودن سلاح این شخصیت هم بهتر است حرفی نزنم!

اما در کل فیلم اسپایدرمن دور از خانه یک فیلم سرگرم کننده است که تماشای ان برای شما لحظات مفرحی را به لطف سکانس های طنز و اکشن پر زرق و برق فیلم فراهم می کند و قطعا برای کسانی که عاشق اسپایدرمن و دنیای سینمایی مارول هستند و می خواهند بدانند بعد از اتفاقات اند گیم در این دنیا چه رخ می دهد فیلم جذابی است.

به هر حال اگر دنبال یک داستان قوی و شخصیت پردازی عمیق هستید این اسپایدرمن شما را راضی نمی کند و هیچ پیشرفتی نسبت به اسپایدرمن های گذشته نداشته است اما اگر فقط قصد سرگرم شدن را دارید far from home گزینه مناسبی برای تماشا است.

شما عزیزان می توانید با رفتن به بخش فیلم و سریال سایت ما نقد دیگر فیلم ها و سریال ها ی روز سینمای جهان را مشاهده کنید و همچنین در بخش نظرات همین پست نظر خود را درباره فیلم مرد عنکبوتی 2019 یا اسپایدرمن دور از خانه با ما در میان بگذارید.

نمره کاربران سایت : شما هم نمره خودتان را به این اثر ثبت کنید!
میانگین: 0]

پاسخی بگذارید