نقد و بررسی فیلم سریع و خشن : هابز و شاو (Hobbs and shaw)

فیلم سینمایی سریع و خشن : هابز و شاو یا Fast & Furious: Hobbs & Shaw یک فیلم اسپین اف از سری فیلم خای سریع و خشن می باشد که داستان ان اینبار در محوریت دو شخصیت هابز و شاو می باشد. با ما با نقد و بررسی ایک اثر اکشن همراه باشید.

کارگردان فیلم: David Leitch

نویسنده فیلم : Chris Morgan ، Drew Pearce

بازیگران فیلم :                                                      

Dwayne Johnson … Hobbs

Jason Statham … Shaw

Idris Elba … Brixton

Vanessa Kirby … Hattie

نمرات ما به فیلم Fast & Furious: Hobbs & Shaw :

توجه : نمرات از ده نمره و نمره کل میانگین انها می باشد.

نمره جذابیت فیلم : 8

نمره فیلمبرداری : 8

نمره داستان و فیلم نامه : 5

نمره شخصیت پردازی داستان فیلم: 5

نمره دیالوگ های فیلم : 6.5

نمره تدوین فیلم: 8

نمره طراحی لباس و طراحی صحنه: 7.5

نمره موسیقی و صداگذاری و دوبلاژ: 8.5

نمره کارگردانی فیلم : 6.5

نمره بازی بازیگران فیلم: 7

نمره جلوه های بصری و گرافیکی : 8.5

درصد براورده کردن انتظارات: 70%

آیا فیلم سریع و خشن : هابز و شاو ارزش تماشا کردن را دارد؟ بستگی به هدف شما دارد . اگر به دنبال ساگتی سرگرمی و هیجان هسیتید بله.

نمره کل وبسایت ما به این اثر :

70

نقد فیلم سریع و خشن : هابز و شاو

نقاط قوت فیلم

  • جذابیت و ریتم جالب فیلم که تا پایان حفظ می شود
  • لحظات و دیالوگ های خنده دار فیلم
  • تعامل جالب دو شخصیت هابز و شاو با یکدیگر
  • موسیقی های فیلم!

نقاط ضعف فیلم

  • داستان فرا واقعی , در بعضی مواقع غیر منطقی و بدون فکر!
  • شخصیت پردازی ضعیف تمامی شخصیت های فرعی فیلم
  • جمع بندی پایانی ضعیف و رها کردن شخصیت ها در پایان فیلم

نظر منتقد :

فیلم Fast & Furious: Hobbs & Shaw یا سریع و خشن : هابز و شاو یک اثر واقعا سرگرم کننده است که برا مدتی می تواند شما را در لحظات اکشن پر زرق و برقش و همچنین در موقعیت های طنز خودش غرق کند و طعم لذت را به شما بچشاند که برای یک اثر بلاک باستر که فقط برای اهداف تجاری ساخته شده است کافی است و این به این معنی نیست که فیلم هابز و شاو در زمینه داستان و شخصیت پردازی یک اثر قوی به شمار می رود!

داستان فیلم پر از حفره ها , ایراد های منطقی , لحظات فانتزی و غیر واقعی گوناگون است که معمولا در اثار اکشن بالیوودی یافت می شود و بعضی اوقات عقل مخاطب را انکار می کند و همچنین در زمینه شخصیت پردازی هم ایرادات اساسی دارد! فیلم سعی دارد شخصیت ها را به جان هم بیندازد و سپس با روش های مختلف احساسی انها را به هم نزدیک کند و با این روش مخاطب را به رابطه این دو شخصیت علاقه مند کند که در بعضی اقات هم موفق است اما در بعضی اوقات این روند به درستی پیش نمی رود و مخاطب با شخصیت های فرعی ارتباط برقرار نمی کند و خود فیلم نیز توجه زیادی به شخصیت های فرعی نمی کند و فقط برای مدت کوتاهی از انها استفاده کرده و سپس انهارا رها می کند!

پایان فیلم جمع بندی مناسبی ندارد! بسیاری ازشخصیت ها فقط برای موارد تجاری در داستان اضافه می شوند( ماموران CIA و شخص سیاه پوست در هواپیما) و خیلی راحت و الکی از داستان حذف می شوند بدون اینکه مخاطب اطلاعات کافی را از انها پیدا کند.

در کل فیلم هابز و شاو یا Fast & Furious: Hobbs & Shaw یک فیلم بلاک باستری جذاب است که به شخصه با دیدن لحظات بدون منطق و جنون وار ان لذت بردم و تماشای ان را فقط برای مدتی سرگرمی به شما پیشنهاد می کنم فقط کافی است انتظارات خود را پایین بیاورید!

شما عزیزان می توانید با رفتن به بخش فیلم و سریال سایت ما نقد دیگر فیلم ها و سریال ها ی روز سینمای جهان را مشاهده کنید و همچنین در بخش نظرات همین پست نظر خود را درباره فیلم سریع و خشمگین : هابز و شاو با ما در میان بگذارید.

نمره کاربران سایت : شما هم نمره خودتان را به این اثر ثبت کنید!
میانگین: 0]

پاسخی بگذارید