نقد و بررسی toy story 4 (داستان اسباب بازی 4)

معرفی داستان اسباب بازی 4

انیمیشن سینمایی toy story 4 یا داستان اسباب بازی 4 محصول مشترک شرکت دیزنی و استودیو زیر مجموعه ان یعنی پیکسار است که دنباله سه گانه موفق و محبوب toy story می باشد. با ما با بررسی این اثر همراه باشید.

سال انتشار : 2019

کارگردان انیمیشن :: Josh Cooley

نویسندگان انیمیشن  : John Lasseter ، Andrew Stanton

بازیگران :                                                      

Tom Hanks … Woody

Tim Allen… Buzz Lightyear

Annie Potts … Bo Peep

Tony Hale … Forky

نمرات ما به انیمیشن toy story 4 :

توجه : نمرات از ده نمره و نمره کل میانگین انها می باشد.

نمره جذابیت فیلم : 8

نمره داستان و فیلم نامه : 8

نمره شخصیت پردازی داستان فیلم: 7.5

نمره دیالوگ های فیلم : 7.5

نمره تدوین فیلم: 9

نمره موسیقی و صداگذاری و دوبلاژ: 9.5

نمره کارگردانی فیلم : 8.5

نمره عملکرد صدا پیشگان انیمیشن: 9

نمره جلوه های بصری و گرافیکی : 8.5

درصد براورده کردن انتظارات: 90%

آیا فیلم toy story 4 ارزش تماشا کردن را دارد؟ قطعا بله زیرا نه تنها برای سنین کودکان بلکه برای سنین بزرگسالان نیز پیشنهاد می شود.

نمره کل وبسایت ما به این اثر :

83

نقد انیمیشن داستان اسباب بازی 4

نقاط قوت فیلم

  • تعداد زیاد موسیقی های فیلم که همگی جذاب و مناسب با ریتم داستان هستند
  • عملکرد بسیار خوب صداپیشگان شخصیت های فیلم
  • داستان کار شده و احساسی که احساسات مخاطب را برمی انگیزد.
  • موقعیت های فان و خنده دار فیلم
  • اسباب بازی های جدید داستان مخصوصا فورکی!

نقاط ضعف فیلم

  • شخصیت پردازی ضعیف اسباب بازی های فرعی و قدیمی این سری و عدم توجه کافی به انها

نظر منتقد :

به عنوان کسی که در دوران کودکی اش خاطرات بسیار زیادی با مجموعه داستان اسباب بازی دارد بسیار مشتاق بودم تا بدانم اینبار پیکسار با قسمت جدید داستان اسباب بازی چه کرده! و باید بگویم مثل همیشه با یک toy story جذاب و موفق رو به رو هستیم. نکات قوت چهارمین دنباله از سری داستان اسباب بازی انقدر زیاد است که ایرادات ان (که بسیار کم شمارند) اصلا به چشم نمی ایند. داستان فیلم ادامه قسمت قبلی است. جایی که حالا اسباب بازی های داستان صاحب جدیدی به نام بانی دارند که دخترک کم سن و سالیست که باید در قسمت 4 به مهد کودک برود و همین موضوع اتفاقات زیادی را رقم می زند که باعث ورود یک اسباب بازی جدید به داستان می شود یعنی فورکی! فورکی بسیار بسیار خنده دار و جذاب است. این شخصیت که در حقیقت یک زباله محسوب می شود چالش های جدیدی را در مقابل کلانتر بودی و دوستانش قرار می دهد که همگی یک داستان زیبا رابا لحظات احساسی رقم می زنند که پایان بندی متفاوت و شدیدا احساسی و دراماتیکی هم دارد.

شخصیت پردازی شخصیت های اصلی فیلم به خصوص شخصیت های جدیدی که به داستان اضافه شده اند قابل قبول است اما متاسفانه اینبار خبری از توجه به اسباب بازی های قدیمی نیست و انها مانند فیلم های قبلی نقش مهمی ندارند و انگار نویسندگان بهای کافی به انها نداده اند که همین مورد برای طرفداران قدیمی این سری می تواند کمی دلسرد کننده باشد.

در کل تماشای toy story 4 را به تمامی کودکانی که با این سری به تازگی اشنا شده اند و بزرگسالانی که با این سری خاطره دارند شدیدا پیشنهاد می کنم زیرا خیالتان راحت , مثل همیشه شما را راضی می کند.

شما مخاطبان سایت پارس کریتیک می توانید با رفتن به بخش فیلم و سریال سایت ما نقد دیگر فیلم ها و سریال ها ی روز سینمای جهان را مشاهده کنید و همچنین در بخش نظرات همین پست نظر خود را درباره انیمیشن داستان اسباب بازی یا toy story 4 با ما در میان بگذارید.

نمره کاربران سایت : شما هم نمره خودتان را به این اثر ثبت کنید!
میانگین: 4]

پاسخی بگذارید