نقد و بررسی فیلم جوکر

فیلم جوکر به کارگردانی تاد فیلیپس و هنرنمایی منحصر به فرد خواکین فینیکس اثر جدید کمپانی DC می باشد که داستان گذشته شخصیت محبوب جوکر را روایت می کند. با ما با بررسی این فیلم جذاب همراه باشید.

کارگردان : Todd Phillips

نویسنده : Todd Phillips

بازیگران :                                                      

Joaquin Phoenix…Arthur Fleck

Robert De Niro…Murray Franklin

Zazie Beetz…Sophie Dumond

Frances Conroy…Penny Fleck

نمرات ما به فیلم جوکر

توجه : نمرات از ده نمره و نمره کل میانگین انها می باشد.

نمره جذابیت فیلم : 8

نمره فیلمبرداری : 9

نمره داستان و فیلم نامه : 8

نمره شخصیت پردازی داستان فیلم: 6

نمره دیالوگ های فیلم : 7

نمره تدوین فیلم: 9

نمره کارگردانی فیلم : 8

نمره طراحی لباس و طراحی صحنه: 8

نمره موسیقی و صداگذاری : 8

نمره بازی بازیگران فیلم: 9

نمره جلوه های بصری و گرافیکی : _

درصد براورده کردن انتظارات: 88%

آیا فیلم جوکر ارزش تماشا کردن را دارد؟ قطعا ارزش تماشا کردن را دارد مخصوصا برای طرفداران شخصیت جوکر

نمره کل وبسایت ما به این اثر :

80

نقد فیلم جوکر

نقاط قوت فیلم joker

  • بازی بی نظیر خواکین فینیکس در نقش جوکر که بینندگان را مبهوت می کند
  • قاب زیبا و فیلمبرداری جذاب و تکنیکی
  • داستان قابل قبول و راضی کننده که هر چه از فیلم میگذرد جذاب تر می شود
  • شخصیت پردازی قوی و عمیق شخصیت اصلی فیلم یعنی جوکر

نقاط ضعف فیلم joker

  • شخصیت پردازی ضعیف و ناقص برخی از شخصیت های فرعی و عدم اطلاع رسانی درست درباره انها

بررسی فیلم جوکر (joker )

فیلم جوکر قطعا یکی از بهترین فیلم های ساخته شده در رده سنی بزرگسالان است که به خوبی داستان تبدیل شدن شخصیت جوکر به ان جوکر شروری که میشناسیم را روایت می کند. فیلمی که با دیدن ان بیشتر از هر چیز مجدوب بازی جذاب و حیرت اور خواکین فینیکس می شوید که انگار واقعا در کالبد جوکر فرو رفته است و از نظر بنده واقعا لیاقت این را دارد که امسال در بین نامزد های اسکار بهترین بازی نقش اول مرد حضور داشته باشد , او در بعضی لحظات به قدری در نقش خود فرو می رود که با خود شک می کنید یا واقعا او در حال بازی کردن یک نقش سینمایی است یا دارد حرکات روزمره خود را انجام می دهد! بازی دیگر بازیگران اصلی فیلم مانند رابرت دنیرو و… نیز قابل ستایش است و باید گفت این فیلم از نظر بازی بازیگران یکی از بهترین اثار اخیر سینماست.

از بازی بی نظیر فینیکس که بگذریم در بخش کارگردانی هم اثر joker یک فیلم قابل قبول است , قاب های فیلم بسیالر زیبا و هنری هستند و دوربین بی هوا جا به جا نمی شود بلکه بسیار دقیق و کار شده سعی می کند تصویری درست و زیبا را به مخاطب نشان دهد.

در بخش شخصیت پردازی است که جوکر کمی دچار ایراد می شود , شخصیت پردازی شخصیت جوکر بی نظیر است و حرفی برای گفتن نمی گذارد اما وقتی ه شخصیت های فرعی مثل سوفی , توماس وین , همکاران جوکر و … می رسیم متوجه میشویم که فیلم انقدر در شخصیت پردازی شخصیت اصلی فیلم دقیق بوده که شخصیت پردازی شخصیت های دیگر را تا حدودی ناقص رها کرده و سعی نکرده اطلاعات کافی درباره انها به مخاطب بدهد.

جوکر
جوکر

در کل کمپانی DC بالاخره موفق شد اثری تولید کند که تقریبا در همه ی بخش ها رضایت مخاطب را برانگیزد و او را به تحسین وا دارد , بی شک انتخاب خوداکین فینیکس برای نقش جوکر بهترین کاری بود که می توانست در مقام کارگردان برای فیلم انجام دهد تا انجایی که من به عنوان یکی از کسانی هیث لیجر را همیشه برای نقش جوکر مناسب می دانستم به این باور رسیدم که فینیکس هم می تواند یک جوکر بی نظیر باشد.

تماشای فیلم جوکر به تمامی دوست داران سینما و کسانی که طرفدار سینمای DC و شخصیت شرور محبوب ان یعنی جوکر هستند پیشنهاد ویژه می کنم.

شما طرفداران سینما می توانید با رفتن به بخش فیلم و سریال سایت ما نقد دیگر فیلم ها و سریال ها ی روز سینمای جهان را مشاهده کنید و همچنین در بخش نظرات همین پست نظر خود را درباره فیلم
جوکر یا joker با ما در میان بگذارید.

نمره کاربران سایت : شما هم نمره خودتان را به این اثر ثبت کنید!
میانگین: 5]

پاسخی بگذارید